Munkaügyi kézikönyv

3 900 Ft

101 készleten

Kategória:

Leírás

Miért készült ez a kézikönyv, miben más, mint a többi, hasonló kiadvány?

A különbség akkor lesz egyértelmű, ha felsorolom mit, miért és hogyan tartalmaz, illetve kiemelem, hogy mit és hogyan nem.

25 év munkaügyi, bér és társadalombiztosítási területen eltöltött év alatt olvastam rengeteg jogszabály magyarázatot, cikket, blog bejegyzést és Facebook posztot.

Általában véve elmondható ezekről a magyarázatokról, hogy alapvetően egy jogszabály adott időpontban fennálló állapotára adtak némi értelmezést, de jellemzően szakmai nyelven, nem feltétlenül közérthetően, a napi munkát nem kifejezetten támogató módon.

Felmerülhet a kérdés, mi a baj a szakmai nyelvezettel? Alapvetően semmi. Csakhogy, mint minden szakmánál, így a munkaügyi, bér és társadalombiztosítási területen is sokféle tudásszintű kolléga dolgozik. Van olyan fiatal, pályakezdő, aki nem ismeri még a szakmai nyelvezetet. Idősebb, rutinos szakember, aki még az egy-két évvel korábbi elnevezéseket ismeri és használja, aki menet közben tanulta meg a szakmát és sosem olvasott jogszabályt. Ezeknek a kollégáknak, egy szigorú szakmai nyelvezettel megírt magyarázat nem feltétlenül jelent segítséget a napi munkában.

Ráadásul, ha csak egy-egy témáról szól egy adott magyarázat, akkor a napi szinten többször is felmerülő kérdésekre a választ megkeresni és megtalálni sok időbe és energiába került, és az eredménye is kétséges. Igaz az adott blogbejegyzésben leírt információ? Arról szól, ami a kérdés? Aktuális még? Érthető, vagy újabb kérdések merülnek fel az elolvasása után?

Itt egy helyen próbálom összeszedni a témában tapasztalatom szerint leginkább felmerülő problémákat, kérdéseket és azokra adok választ.

Mi nem, ez a kézikönyv?

Nem jogszabály magyarázat.

Nem szól mindenről.

Nem tud mindenre jó megoldást adni.

Nem szerepelnek benne konkrét jogszabályok, szakszervezettel, üzemi tanáccsal, kollektív szerződéssel kapcsolatos tudnivalók.

Ellenben megerősítést adhat a napi szinten felmerülő kérdésekre adott válaszokra, érthető módon, akár laikus számára is megfogható példákkal magyaráz eseteket és segítséget nyújt a kérdések gyakorlati megoldásában, figyelembe véve a jogszabályi előírásokat, a hatóságok által folytatott ellenőrzések tapasztalatait, a munkáltatók igényeit és a munkavállalók attitűdjeit.

Egy olyan kézikönyvet igyekeztem összeállítani, ami a gyakorlati munkában segít pályakezdőnek, és rutinos szakembernek egyaránt.

Természetesen a magas színvonalú szakmai munka végzésének elengedhetetlen feltétele az aktuális jogszabályok naprakész ismerete.

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Munkaügyi kézikönyv” értékelése elsőként

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük